Objednávka lektorace knihy Zobrazit větší

Pouze online

Objednávka lektorace knihy

Svěřte své dílo profesionálnímu lektorovi, který je skutečně přečte, zhodnotí jazykové a literární kvality, prodejnost, připojí analýzu slovní zásoby z jedinečného programu Chief at editor v. 3.2® Professional a posoudí, zda, případně jak je vhodné a možné dílo publikovat. U textů, které nedoporučí k publikování, Vám pak poradí, co byste měli do budoucna zlepšit, pokud chcete někdy vydat knihu.

Více informací

1 200 Kč s DPH

626 ks na skladě e-shopu k zaslání hned

  Svěřte své dílo profesionálnímu lektorovi, který je skutečně přečte, zhodnotí jazykové a literární kvality, prodejnost, připojí analýzu slovní zásoby z jedinečného programu Chief at editor v. 3.2® Professional a posoudí, zda, případně jak je vhodné a možné dílo publikovat.

  U textů, které nedoporučí k publikování, Vám pak poradí, co byste měli do budoucna zlepšit, pokud chcete někdy vydat knihu.

  Vzhledem k množství textů, které nám přicházejí do redakce a k tomu, že někteří autoři zasílají i několik knih najednou, jsou u nás lektorace zpoplatněny.

  Texty, které neprojdou placenou lektorací, se z kapacitních důvodů nemůžeme vůbec zabývat.

  Cena za lektoraci není cenou za práci lektorů (kteří často čtením díla stráví i několik dnů), tu i nadále dotujeme, ale slouží jen k omezení počtu textů, kterými se můžeme zabývat, protože skutečně kvalitních lektorů není nekonečné množství.

  Hodnotíme texty beletristické i poezii, ale poezii v knižní formě vydáváme jen pokud jde o skutečně zcela mimořádně kvalitní díla.

  Naše lektorace jsou však v republice ojedinělé, protože obsahují:

  1. Počítačovou analýzu provedenou speciálním počítačovým programem Chief at editor v. 3.2® Professional, který umí:

  1.1. vytvořit kvalifikovaný odhad slovní zásoby autora textu, tj. tzv. originálních slov, přičemž umí slova správně vyskloňovat, nevnímá tedy například slova „pes“ a „psa“, jako dva jedinečné významy, ale jen jako jedno slovo v různém pádu. To jiné programy zatím nedokážou.

  1.2. porovnat autorovu slovní zásobu s klasickými českými autory (např. Karlem Čapkem).

  1.3. ukázat, jakým způsobem se rozšiřuje v průběhu psaní slovní zásoba autora.

  1.4. vyčíslit slova a fráze, které autor používá nejčastěji (bez ohledu na skloňování), z čehož je možno si udělat představu o případném nadužívání některých výrazů.

  1.5. vyčíslit průměrný počet slov ve větách, respektive souvětích. To má význam především v porovnání s trendy psaní současných populárních autorů.

  1.6. pokud používá autor zápis přímě řeči formou SPRÁVNĚ psaných uvozovek (tedy nikoliv nějakých dvojčárek apod.), zobrazit i množství dialogů v textu, z něhož se autor dozví, jak je na tom v porovnání se současnými populárními autory.

  1.7. zobrazit graf počtu odstavců v jednotlivých částech knihy může pomoci do jisté míry určit, jak autor pracuje s dynamikou textu.

  1.8. vypsat seznam frází, které jsou v textu použité vícenásobně a pokud jsou nějak výrazně zvláštní, je možné se zamyslet, zda by je neměl autor či redaktor nahradit jiným souslovím

  2. Dále lektorace obsahuje hodnocení lektora:

  2.1. Zhodnocení gramatické kvality textu (úroveň pravopisu) - s příklady nejčastějších chyb.

  2.2. Zhodnocení stylistické kvality a bohatosti textu z hlediska používání literárních figur, popisů a dialogů - s příklady nejčastějších chyb.

  2.3. Zhodnocení dramatické výstavby textu z hlediska jeho formy, výstavby a dynamiky.

  2.4. Osobní názor lektora na originalitu, literární kvalitu a přínosnost díla.

  2.5. Osobní názor lektora, zda text je, či není publikovatelný, případně zda je publikovatelný pod naší hlavičkou.

  2.6. Kvalifikovaný odhad prodejnosti knihy na českém trhu (jde o empirický odhad – tj. lektor se může mýlit a i z textu, který odhaduje jako neprodejný, může být bestseller, ale v 95 % případů se naší lektoři většinou trefí do reality s přesností na stovky i desítky kusů).

  3. E-mail obsahuje v úvodu rezultát redakční rady:

  3.1. U velmi kvalitních a komerčně zajímavých textů nabídku smlouvy na vydání díla nákladem nakladatelství (pravděpodobnost cca 1 : 20).

  3.2. U dalších děl, která označí lektor za vhodná k vydání pod naší hlavičkou, ovšem nikoliv naším nákladem, nabídku na vydání pod naší hlavičkou investicí autora (pravděpodobnost cca 1 : 8).

  3.3. U děl, která lektor nedoporučuje publikovat vůbec, je v závěru lektorace několik rad autorovi, co by měl do budoucna zlepšit, jakým směrem napnout své úsilí.

  DŮLEŽITÉ: Po zaplacení částky zašlete text své knihy jako přílohu e-mailu ve formátu programu Word, Open Office či *.txt na email: info@beletris.cz a připište číslo své objednávky. Pro odeslání textu použijte stejný e-mail, jako jste uvedli v objednávce. (Prosíme, nezasílejte nám soubory v pdf. Tento formát komplikuje jak práci lektorů, tak počítačovou analýzu.)

  Lektorace Vám přijde e-mailem, standardně do 14. dnů po provedení platby a zaslání textu.

  Poznámka: Lektoři jsou jen lidé, mohou třeba onemocnět, když už mají dílo téměř dočtené, může se jim něco přihodit v rodině, mohou mít nějaký problém technický a někdy může tedy dojít ke zpoždění (max. 16 dnů, tj. 30 celkem, jinak je nárok na vrácení platby). V takovém případě si můžete kterýkoliv pracovní den mezi 10.00 a 17.30 zavolat o informace ke stavu lektorace na oddělení objednávek, tel.: +420 602 406 847

  Texty, zaslané do nakladatelství k lektoraci autory, jsou okamžikem odeslání automaticky chráněny autorským právem a zákony, pokud neprobíhá jednání o vydání díla, jsou po provedení lektorace a případné kalkulace smazány. Nepište nám tedy, prosím, např. po roce, zda někde nemáme Váš text, nearchivujeme je.

Recenze

Hodnocení 
2017-07-20

Zpětná vazba (tolik potřebná)

Jedná se o poměrně podrobnou zpětnou vazbu a kritické zhodnocení předloženého textu, kde ovšem nechybí ani vyzdvižení pozitiv. Obsahuje jak objektivnější tak subjektivnější části hodnocení, nechť si z toho autor vybere pro sebe a své psaní to nejpřínosnější. Každopádně děkuji, vyhozené peníze to nebyly. Přeji hodně štěstí ve své práci všem autorům i nakladatelům! :-)

  Hodnocení 
  2017-05-22

  Lektorace Beletris: jak se jako autor rychle posunout dál

  Lektoraci autorských textů nakladatelství Beletris můžu vřele doporučit zejména amatérským autorům, kteří mají jako já léta různé projekty "v šuplíku" a lámou si hlavu s tím, kde rychle získat fundovaný nazor na své spisovatelské schopnosti. Objednaná lektorace mi přišla během pár dní a obsahovala podle mého názoru objektivní celkové zhodnocení textu se všemi implikacemi (komerčními apod.), navíc za opravdu přístupnou cenu. Už mám víc jasno v tom, jestli mám v budoucnu dále psát. Děkuji :-)

   Hodnocení 
   2017-05-04

   Re: Za rozumné peníze hodně muziky

   Dobrý den, děkujeme za ocenění. Počátkem roku 2017 skutečně došlo u několika lektorací ke zpoždění v důsledku souběhu několika onemocnění mezi lektory i v redakci a přijímáním nových zaměstnanců. V současnosti je již lektorský tým rozšířen natolik, aby se všechny termíny zvládaly včas. Ještě jednou děkujeme za pochvalu i za pochopení.

    Hodnocení 
    2017-04-29

    Za rozumné peníze hodně muziky

    Zaslala jsem rukopis novely k posouzení a musím říct, že výsledek předčil moje očekávání. Kromě počítačové analýzy bylo vidět, že si dotyčný lektor dal s posudkem opravdu práci. Upozornil na dějovou nesrovnalost, podle (zřejmě) jednotné osnovy pak zhodnotil několika větami každý aspekt jako gramatika, slovní zásoba, námět, zápletka, stavba příběhu a tak podobně. Ke všemu bylo uvedeno jednak do jaké míry je to vyhovující či vydařené, jednak i konkrétní chyby nebo naopak klady. Velmi užitečné bylo také závěrečné zhodnocení možné prodejnosti knihy, podložené statistikami i psychologií marketingu, prostě na tom byla vidět zkušenost a profesionalita.
    Když už si dáváte práci s napsáním knihy, rozhodně doporučuju investovat i tuto podle mě zcela rozumnou částku a posudek si objednat.
    Jako jedinou výtku bych uvedla, že namísto avizovaných 14 dnů trval posudek dva měsíce, písemný dotaz zůstal bez reakce a telefonický (ke konci uvedené lhůty) už jen s odpovědí, že posudek bude do několika dnů, což se skutečně stalo. Chápu nával práce a myslím, že autoři by se smířili i s delší lhůtou, možná se pouze v popisu služby trochu přeceňujete. Kdybyste rovnou napsali, že posudek trvá cca 8 týdnů, bylo by to lepší – a to nemyslím nijak jízlivě, ale zcela upřímně.

    • Pro 1 z 1 je toto hodnocení užitečné.

    Napsat svou recenzi!

    Napsat recenzi

    Objednávka lektorace knihy

    Objednávka lektorace knihy

    Svěřte své dílo profesionálnímu lektorovi, který je skutečně přečte, zhodnotí jazykové a literární kvality, prodejnost, připojí analýzu slovní zásoby z jedinečného programu Chief at editor v. 3.2® Professional a posoudí, zda, případně jak je vhodné a možné dílo publikovat. U textů, které nedoporučí k publikování, Vám pak poradí, co byste měli do budoucna zlepšit, pokud chcete někdy vydat knihu.