Hledání dávného snění | Vladimír Maštera

Nové

Pokud nesníš, tak nežiješ zdravě. Naše snění otevírá budoucnost vzpomínkou a spojením s dávnou minulostí.

Více informací

156 Kč s DPH

-40%

260 Kč s DPH

6 ks na skladě e-shopu k zaslání hned

  Navštivte mě na fbPokud nesníš, tak nežiješ zdravě. Naše snění otevírá budoucnost vzpomínkou a spojením s dávnou minulostí. Snění přináší poznání našich dávných předků a sladění s matkou Zemí. Guboo, stařešina národa Yuin
   
  Tato kniha je vzpomínkou na Gubooa, posledního stařešinu a strážce poznání dávného národa Yuin, žijícího na jihovýchodním pobřeží Austrálie. V létě roku 1998, zatímco tábořil v buši s přáteli, Guboo onemocněl a byl odvezen do nemocnice Mnozí se domnívali, že se již nevrátí. V nemocnici měl však Guboo vidění. Jeho předkové mu oznámili, že se nejen uzdraví, ale že jeho následovníkem v roli kmenového stařešiny nebude jeho syn, jak se Guboo domníval, ale jeho dcera Lynn. O několik dní později se tato jeho dcera seznámila v buši s mladým Čechem, který byl mezi svými druhy znám jako Zany. Stali se přáteli a po několik následných let pod vedením Gubooa poznávali místa, která hrála po tisíce let důležitou roli v životě Aboriginců. Zatímco Lynn se vzdělávala a připravovala na roli budoucího „stařešiny“, Zany měl možnost nahlédnout do pradávné filozofie původních obyvatel Austrálie, které se říká všeobecně „Snění.“ Seznámil se s učením Duhového Hada Garinadgee, spal pod skalními převisy v kempech pradávných lovců a toulal se buší po jejich stezkách. Tato kniha je souhrnem jeho některých vzpomínek.

  Edice:Cesty
  Pořadí v edici:7
  Počet stran:160
  Vazba:měkká vazba, paperback
  Šířka v mm:130
  Výška v mm:200
  Tloušťka v mm:9
  Váha v gramech:181

Recenze

Hodnocení 
2017-12-09

Hledání dávného snění, Vladimír Maštera

Knížka je hezkým dárkem k Vánocům. Čas, kdy není třeba spěchat a každý si může vychutnat dávné snění na plno. Pokud se chcete dozvědět něco zajímavého a poučného, vřele doporučuji. Austrálie a její původní obyvatelé stojí za to!

  Hodnocení 
  2017-10-25

  Hledání dávného snění, Vladimír Maštera

  Knihu jsem četl s velikým zájmem, který vyplýval nejen ze zcela mimořádného způsobu zprostředkování pohledu na život původních obyvatel Austrálie, ale také z osobního poznání autora z dob ještě předcházejících jeho odchodu mimo republiku, které zdůraznilo autentičnost a věrohodnost příběhu, rámovaného jeho osobním pohledem na svět a motivy odvíjejícími se z hlubokého vztahu k přírodě. Kniha je zajímavá nikoliv pouze tím, že citlivě a s potřebným osobním vhledem, za užití jemného humoru i poetických obrazů, seznamuje čtenáře s životem a světem "aboriginců", ale nabízí také zajímavý přesah v oblasti problematiky nevyhnutelné koexistence odlišných kultur, včetně otázek hodnot, postojů a rozdílů, se souvisejícími důsledky. Nejde o reportáž, cestopis, dobrodružnou beletrii, nebo etnografický dokument, ale o předání svým způsobem zcela výjimečné životní zkušenosti člověka, který svým založením a životním stylem nalézá prostřednictvím cestování a poznávání téměř "zapomenutých světů" především sám sebe a svoje "kořeny". Pocit nepohody, prázdnoty a nespokojenosti, který transformoval původně moravského trempa do podoby cestovatele a světoběžníka, nevedl pouze k romantickému útěku do neznámého světa za dobrodružstvím, ale k cestě v nalézání vlastní identity, hledání smyslu, porozumění a duchovních hodnot. Celou knihou se prolíná motiv úcty k přírodě, respektu k lidem a požadavek harmonického propojení člověka s přírodou.

   Hodnocení 
   2017-08-08

   Hledání dávného snění | Vladimír Maštera

   Knihu jsem přečetla jedním dechem, výborně napsaná.Při čtení si znovu člověk uvědomí co je vlastně v životě důležité a co k životu potřebuje. Historie a život našich předků nám ukazuje jak bychom se k sobě navzájem, naší přírodě a celé naší planetě měli chovat.

    Napsat svou recenzi!

    Napsat recenzi

    Hledání dávného snění | Vladimír Maštera

    Hledání dávného snění | Vladimír Maštera

    Pokud nesníš, tak nežiješ zdravě. Naše snění otevírá budoucnost vzpomínkou a spojením s dávnou minulostí.

    Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

    13 ks dalšího zboží ve stejné kategorii: